
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 12 mm |
| Width | 12 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 80 |
| Height | 1.6 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.4 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Interface | SPI |
| Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Bits | 16 |
| Number of Inputs | 2 |
| Nominal Supply Current | 110 µA |
| Resolution | 2 B |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 days ago) |
Stock: 324
Distributors
pcbx
Unit Price$5.38685
Ext.Price$5.38685
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.38685 | $5.38685 |
| 10 | $4.39104 | $43.91040 |
| 25 | $3.96568 | $99.14200 |
| 50 | $3.58153 | $179.07650 |
| 100 | $3.23456 | $323.45600 |
| 300 | $3.09202 | $927.60600 |
| 500 | $2.95578 | $1477.89000 |
| 1000 | $2.83027 | $2830.27000 |
